Home FAQ
Nejčastější otázky a odpovědi - FAQ


Co odlišuje S.E.T. od jiných akademií?

S.E.T. je akademie, která úzce kooperuje s různými vzdělávacími institucemi, vysokými školami
a univerzitami v Německu, Rakousku a Lichtenštejnsku. Díku tomu může udělovat certifikáty vysoké školy s dotatkem Univ. v České republice a s dodatkem FH (Fachhochschule) v Německu. S.E.T. využívá inovativní semivirtuální výukový koncept, který dává studentům k dispozici zabezpečenou internetovou učební platformu. Studenti tak mohou studovat v kteroukoliv dobu a z pohodlí domova v tomto virtuálním prostředí. Skutečná přítomnost studentů je třeba pouze během prezentací. Díky časové flexibilitě a nezávislosti na bydlišti je takto možné získat vysokoškolský certifikát.


Co znamená semi-virtuální?

Každý student dostane přístup na výukovou platformu, aby se mohl přes internet přihlásit např. z domova do virtuálního školního campusu. Ten disponuje nejmodernějšími E-learningovými metodami (např. instruktážní videa, chat, skripta atd.) Mimo to se ve výukových prostorách S.E.T. konají workshopy, semináře, praxe a zkoužky.Je semivirtuální vzdělávání smysluplné a jaké jsou jeho přednosti?

V poslední době se státní univerzity a vysoké školy stále více orientují na E-learningové a semivirtuální koncepty. Tyto perspektivní učební metody přináší mnoho zásadních výhod. Flexibilní časový rozvrh a moderní internetová učební platforma umožňují efektivní studium. Na rozdíl od dálkového studia je zde internet používán k virtuálnímu studiu a také ke komunikaci. Studenti zde mohou spolupracovat s dalšími studenty a být pravidelně v kontaktu se svými lektory, čímľ se jim dostává zpětné vazby nezbytné ke studiu.


Je možné semivirtuálně studovat obory, kde je důležitá praxe? např. obor Zvukový technik Univ.?

Počítače dnes poskytují to, co dříve bylo možné jen ve velkých a dobře vybavených studiích. Nahrazují velké a drahé mixážní pulty a celou škálu různých dalších přístrojů. Pro naše studium Zvukový technik (Univ.) používáme jako základnní program ProTools od společnosti Digidesign. Tento program je celosvětově užíván ve většině velkých studií. Základní verze Pro Tools LE má stejné uľivatelské rozhraní jako dražší profesionální verze a promění váš domácí počítač na profesionální studio. Díky tomu je dnes možné přesunout velkou část praktických cvičení na domácí počítač. Zároveň se konají workshopy, semináře a praktická cvičení na mixážních pultech a počítačích
a také v nahrávacím studiu S.E.T.


Které tituly z naší nabídky kurzů jsou státně uznávány?

Státně uznávané tituly jsou bakalář (Buchleor) a magistr (Master).


Je vysokoškolský certifikát s dodatkem Univ. (FH) státně uznáván?

Tento certifikát udělovaný lichtenštejnskou univerzitou University of Science & Technology není státně uznáván, ale díky tomu, že tento certifikát může být udělován jen vysokými školami, které jsou státně uznané nebo akademiemi, které s těmito vysokými školami úzce spolupracují, je zde určitá hodnota tohoto certifikátu garantována.


Co odlišuje "My" kurzy od dalších studijních oborů?

Na rozdíl od kurzů vysokých škol, které připravují studenty na profesionální kariéru v oboru, jsou "My" kurzy určeny těm zájemcům, kteří se oboru nechtějí profesionálně věnovat, ale přesto si chtějí rozšířit své schopnosti a znalosti v oblasti hudby nebo webu. Absolventi obdrží certifikát S.E.T. a pokud se dále rozhodnou studovat profesionálně zaměřený kurzy Univ., bude jim z tohoto kurzu odečtena 50% částka ceny "My" kurzu.


Co potřebuji ke studiu na S.E.T.?

Pro studium z domova je třeba mít počítač s připojením na internet. Ostatní specifické požadavky pro jednotlivé kurzy najdete v informacích příslušných kurzů.Do kdy se musím přihlásit a jak přihlášení probíhá?

Radíme uchazečům, aby se co možná nejdříve přihlásili a tím získali vyšší šanci na studijní místo v nejbližším kurzu. Pokud je v kurzu volné místo, je možno se přihlásit i na poslední chvíli před začátkem kurzu. Pokud se chcete stát naším studentem, vyplňte prosím přihlašovací formulář a poté budete vyzvání ke stažení studijní smlouvy kterou podepíšete a pošlete nám poštou. My Vám ji námi podepsanou pošleme zpět. Na přihlašovací formulář se dostanete zde .


Mohu během studia pracovat?

Ano, tento výukový koncept je vybudován tak, aby si čas ke studiu mohl student rozvrhnout sám. Pouze pro semináře, které jsou většinou o víkendu, by si studenti měli zajistit volno.


Kde naleznu ceny a další informace o kurzu?

Pod položkou studijní obory v menu, naleznete přesné informace jako ceny, začátky kurzů, obsahy a ostatní informace.


Jsou německé kurzy kvalitnější, když jsou dražší než české?

V žádném případě. České kurzy jsou levnější proto, aby se staly dostupnějšími pro Čechy a Slováky, ale kvalita je zachována.


Vznikají nějaké další poplatky?

Ne, žádné další poplatky nevznikají. Ceny najdete v popisech jednotlivých kurzů pod studijními obory.


Co dělat, když nejsem z Prahy?

Díky semi-vituálnímu konceptu výuky máte s námi možnost studovat přes internet z pohodlí domova. Do Prahy se musíte dostavit pouze na prezentace, které jsou obzvlášť důležitíé pro praxi a které jsou většinou tři krát tři dny za semestr.Mohu studovat v Praze i když jsem ze Slovenska?

Ano. Studium probíhá přes výukovou internetovou platformu. Osobní přítomnost je nutná pouze na workshopech, které se konají v Praze tři krát tři dny za semestr. Výuka probíhá v českém jazyce.


Musím si koupit software ve kterém se vyučuje a kde jej seženu?

Většina programů se dá nahradit po domluvě s lektorem freewarem, pouze v případě kurzu Zvukový technik Univ. je nutno zakoupit program Pro tools LE, jelikož je celosvětově používán v profesionálních studiích a absolventi jej musí umět ovládat. Pro Tools LE mohou studenti přes S.E.T. zakoupit levněji.